УкркосмосДержавний оператор супутникового зв'язку «Укркосмос» з'ясовує причини погіршення супутникового сигналу свого пакету 20 грудня. Про це ТК розповів перший заступник генерального директора підприємства Юрій Баличев.

«Учора вдень на декілька годин погіршилася якість мовлення всього пакету "Укркосмос" (УТР, «Культура», КДРТРК, Перший діловий, Ru Music, News One, A One, Maxxi-TV, «Гамма», «Меню-ТВ», «Турбюро», 2Т, «КіКо», «Планета», «Світ» - ТК). Сигнал був доступний, але періодично виникали завади. Зараз сигнал повністю стабілізований», - повідомив він.

Джерела ТК свідчать про те, що на «Укркосмос» начебто здійснювалася атака, і сигнал свідомо глушили.
Пан Баличев уточнив, що атака - лише одна з версій. «У цей самий час були дуже погані погодні умови. І ми хочемо переконатися, можливо, ця проблема мала суто утилітарний характер. Можливо, проблеми виникли у власника апарату - грецької компанії Hellas Sat. Ми зв'язалися з оператором супутника, але він поки не підтвердив і не спростував наші припущення. На наш запит відповіли, що розберуться», - розповів він.

Що ж до атаки, за словами Юрія Баличева, теоретично до неї може вдатися будь-яка компанія, яка володіє аналогічною передавальною станцією. «Вона може вийти на цій самій частоті, потрібно лише, щоб потужність зіставлялася з нашою», - каже він. В «Укркосмосу» максимальна потужність передавача 400 Вт (однак він не працює на повну). На думку пана Баличева, для того, щоб погасити сигнал достатньо передавача потужністю 80-100 Вт.

Експерт журналу Mediasat Олександр Глущенко каже, що в разі сильного снігопаду в районі аплінку (передавальної антени) можливі проблеми із проходженням сигналу до супутника. «Крім цього в параметрах сигналу "Укркосмосу" показник FEC (корекція помилок) становить 7/8. Чим вищий цей показник, тим більше факторів можуть впливати на якість сигналу та його проходження. Вирішується ця проблема збільшення потужності сигналу та збільшенням діаметру приймальних антен», - пояснює він. За його словами, впливати на сигнал супутника Hellas Sat 2 може російський супутник «Експрес АМ-1»  у позиції 40? сх. д. (Hellas Sat 2 -39? сх. д.).

Розібратися з причинами погіршення сигналу в «Укркосмосі» обіцяють протягом цього тижня.

«Телекритика»

1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00 (0 Голосов)

Комментарии доступны только авторизованным пользователям.

Вы можете авторизоваться, если уже зарегистрированы, либо зарегистрироваться.